Тут зустрічають з доброю душею!

/Files/images/2021/78578ии.jpg

Кількість класів - 32

Кількість учнів - 836

Педагогічний колектив працює над науково-методичною проблемою:

«Використання інноваційних освітніх технологій в умовах розбудови Нової української школи».

Профілі навчання:

- української філології;

- математичний;

- іноземної філології;

- історичний.


/Files/images/Дівчинка.jpg

" Сучасна дитина приходить до школи із величезними потенційними можливостями, але щоб вони перетворились у реальні сили, особистісні властивості, потрібен цілеспрямований педагогічний процес, який виховує, навчає, формує, розвиває". Я.Корчак


Рішення Городнянської міської ради від 23.05.2019 року "Про закріплення території обслуговування між ЗЗСО Городнянської міської ради (додаток)



До уваги внутрішньо переміщених осіб, а також родин, які тимчасово перебувають за кордоном України у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії!

Навчання в нашому ліцеї в 2023-2024 навчальному році буде в змішаній формі. Електронні версії підручників можна знайти за посиланням:

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/



Чи можна допускати до навчання/Files/images/55.jpg нещеплених дітей?

Роз’яснює юрист

Наближається навчальний рік, а разом з ним – численні питання від батьків та освітян щодо можливості допуску до організованих колективів дітей, що не отримали профілактичних щеплень згідно Календаря. Це питання особливо гостро постає зараз, коли в Україні проходить кампанія із “наздоганяючої” вакцинації проти кору, і низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції загрожує новим спалахом хвороби. Чи є календарні щеплення обов’язковими для відвідування навчального закладу і якщо так, чи не порушує це права дитина на здобуття освіти? Наша редакція запиталася про це в юриста, експерта Національного порталу з імунізації Олексія Тараканова.

Згідно із ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон), профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень. Згідно із частиною 1 ст.15 Закону, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Частиною 2 ст.15 Закону, встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Календар профілактичних щеплень в Україні (далі – Календар) – нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ України), яким встановлюються перелік обов’язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. Календар затверджено наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 з наступними змінами, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04 червня 2018 року за № 659/32111, і є обов’язковим для виконання. Частина 6 ст.12 Закону встановлює, що особа, чи її законні представники, можуть відмовитися від профілактичних щеплень, із відповідним письмовим підтвердженням. Проте така відмова не впливає на заборону відвідування дитячих закладів дітьми, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплень, встановлену частиною 2 ст. 15 Закону. У разі виникнення питань стосовно посилань на Конституцію України щодо права кожного на освіту (ст.53 Конституції), то: 1) згідно із ст. 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, а держава забезпечує санітарно-епідеміологічне благополуччя. 2) Згідно ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов’язковими. 3) Згідно з ч.3 ст.3 Закону України «Про освіту» право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів. 4) Згідно з ч.2 ст.12 Закону України «Про освіту», повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти.

Згідно із ст. 9 Закону України «Про освіту», передбачено, що освіта може здобуватися у інституційній формі (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева), або індивідуальній (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж). Таким чином, заборона відвідувати дитячі заклади дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, не виключає реалізації права на освіту в інших, гарантованих державою формах, тобто не порушує встановленого Конституцією права на освіту і є одним із способів забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, обов’язок по підтриманню якого покладено Конституцією та чинним законодавством на державу та органи місцевого самоврядування.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації


/Files/images/44.jpg В Україні можливий спалах кору – головний санітарний лікар

2023 | 08 Вер | 12:07

“Україна реєструвала останній спалах кору у 2017-2018 рр, коли сумарно захворіло більше 100 тис дітей, і, на жаль, була першою в списку тих країн, де було зареєстровано найбільшу кількість випадків кору серед дитячого населення. Кір має певну циклічність: зазвичай спалахи повторюються через кожні 4-5 років, тому в Україні вже накопичився певний прошарок неімунізованих дітей, які пропустили перше чи друге щеплення і, відповідно, зараз мають ризик захворіти на кір, особливо в умовах фізичного проведення навчання та інтенсивного спілкування, що відбувається в шкільному середовищі”, – зазначив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. За його словами, аби уникнути нового спалаху хвороби було прийнято рішення з проведення так званої наздоганяючої кампанії з імунізації проти кору. Для цього було верифіковано кількість дітей, що пропустили в цілому щеплення проти кору або не отримали його в повному обсязі. Згідно результатів підрахунків було визначено, що щеплення в рамках кампанії мають отримати щонайменше 260 тисяч дітей. “Станом на сьогодні трішки більше ніж 73 тисячі дітей вже отримали щеплення”, – поінформував головний санітарний лікар. Він також нагадав, що для вакцинації проти кору, паротиту та краснухи в Україні наразі використовується сучасна вакцина компанії Мерк, прекваліфікована ВООЗ. Найвищі темпи охоплення щепленнями в рамках кампанії демонструють Херсонська область та м. Київ, найнижчі – Чернігівська, Вінницька, Одеська області. Ігор Кузін також нагадав, що згідно українського законодавства діти, що не отримали профілактичних щеплень згідно Національного календаря, не допускаються до відвідування навчальних закладів. Наразі в Україні продовжується кампанія з “наздоганяючої” вакцинації дітей проти кору, в рамках якої діти, що не отримали вчасно перше чи друге щеплення вакциною КПК (проти кору, паротиту та краснухи), мають якнайшвидше надолужити пропущені щеплення. Вакцинуватися можна у свого педіатра чи сімейного лікаря, а також в пунктах вакцинації, визначених МОЗ. Також в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб працюють мобільні бригади з вакцинації .

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації