/Files/images/1.jpg

Історія

Городнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2

Іcторія нашої школи складна й цікава. По суті, це історія двох шкіл, двох педагогічних колективів: Городнянської середньої школи № 2 та Городнянської середньої школи № 3.
30 липня 2011 року ми святкували знаменну подію - 100 років з нагоди заснування Городнянської жіночої гімназії, яка розташовувалася у приміщенні нашої школи.
Відомо, що на початку ХХ століття освіта Городнянщини зробила великий крок. Вже у 1904 році в місті було відкрито чоловічу гімназію, а в 1911 - жіночу. В обох гімназіях на той час навчалося 400 учнів із різних повітів Чернігівщини. Працювало 30 учителів.

/Files/images/Рисунок1.jpg

Наявність у Городні значної кількості інтелігенції сприяло розвитку інтелекту. Так, у 1916 р. з ініціативи К.Л.Маригодова при гімназіях було організовано гурток "Любителей изящной словестности", до якого входили учні та вчителі обох гімназій.

/Files/images/Рисунок000.jpg

Жіноча гімназія мала 7 класів. Її випускниця А.О.Медведська пригадує: "Гімназія була відкрита у новому двоповерховому будинку. У 1917 році там навчалося 217 учениць. Значна увага приділялася математиці, російській мові та світовій літературі, історії, географії. Вивчали декілька іноземних мов, а в окремі дні повністю спілкувалися на них. Крім того гімназисток учили танцювати, співати, навчали правилам етикету".

/Files/images/СТАРОЕ ЗДАНИЕ.jpg

Гімназія. хоч і була приватним навчальним закладом (за програмою урядових гімназій), утримувалася на кошти держави, повітового земства та плати за навчання. Першим її "директором" була Є.А.Марченко. Справжніми майстрами своєї справи були викладачі К.Л.Маригодов (учитель російської мови та світової літератури, поет і друг С.Єсеніна), І.Ф.Булашевич (учитель математики), А.Г.Ілляшевич (учитель французької мови), В.В.Жлоба (учитель німецької мови), І.М.Піун (учитель економічної географії).
У 1918 році гімназію було закрито.
До 1923 року в місті працювали три початкові класи, школи для дорослих І та ІІ ступенів та 2 соціально-економічні школи.
Лише в 1923 році всі наявні в місті школи були реорганізовані в семирічки, а в 1934-1935 навчальному році на базі семирічок було створено 2 середні школи, одна з яких знаходилася у приміщенні сучасної Городнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.
Так розпочалася історія Городнянської середньої школи № 2.
У 1946 році в місті Городні було відкрито Городнянську школу № 3 з російською мовою навчання. Сподіваюсь, городнянці ще памятають той час, коли в містечку була військова частина.
Початкова школа складалася тоді всього з двох класів. Першими вчителями в ті важкі голодні роки були Брагида Марія Гнатівна, Павленко Марія Павлівна.
Із 1948 року школа перейшла на семирічне навчання. У той час тут навчалося близько 200 дітей.
Першим директором семирічної школи був Довгаль Михайло Сергійович.
У різний час школу очолювали Моцар Сергій Максимович, Федченко Микола Іванович, Паніткін Віталій Григорович.
У 1979 році, після злиття 2 середніх шкіл № 1 та № 2, Городнянська середня школа № 3 була перейменована на Городнянську середню школу № 2 й переїхала в будівлю колишньої жіночої гімназії, де знаходиться й зараз.

/Files/images/5.jpg

У 1991 році було відкрито шкільну новобудову – чотирьохповерхове приміщення. Педагогічний колектив у той час очолював Паніткін Віталій Григорович.

/Files/images/Паниткин.jpg

Із 1995 по 2010 рік школу очолював Смоляр Григорій Леонідович. Саме тоді педагогічний колектив почав працювати над виховною проблемою "За здоровий спосіб життя".

/Files/images/Смоляр Григорій Леонідович директор .JPG

Із квітня 2011 року школу очолює Хоменко Світлана Миколаївна.
Гордість школи - її випускники! Серед них є вчені, лікарі, вчителі, кандидати й доктори наук.
Значною подією в житті школи стало встановлення меморіальної дошки на честь наших колишніх учнів – воїнів-інтернаціоналістів: капітана Олександра Мінохова й гвардії старшого лейтенанта Володимира Шевчука, які смертю хоробрих загинули в Афганістані.

Історична довідка
1946 рік - засновано Городнянську школу № 3 як школу для дітей військовослужбовців.
Школа спочатку була семирічкою, потім стала середньою.
Навчання велося російською мовою.

1979 рік - школу перейменовано у Городнянську середню школу №2 й переведено у приміщення колишньої жіночої гімназії (заснованої у 1911 році), де навчальний заклад знаходиться і зараз.

1991 рік - побудовано чотириповерхове приміщення школи.

2010 рік - реконструйовано двоповерхове приміщення (колишньої жіночої гімназії), оснащене сучасним обладнанням та меблями.

Кiлькiсть переглядiв: 1472